Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyšetřování


1.2.2011 - Fraška kolem vyšetřování smrti Michaela Jacksona. 


Murray jediným obviněným. Proč je to absurdní? Je zapotřebí si uvědomit několik fakt, která rozhodně nejsou žádnou novinkou, ale některým lidem stále nezapadají věci do kontextu, nebo prostě nemají informace, které se v médiích neobjevují.


fakt 1 - před vydáním alba Invincible si Michael nechal vyplatit dopředu peníze, které měl vydělat z prodeje alba.
tato finanční transakce měla pro Michaelovu kariéru nedozírné následky, ale v hudebním průmyslu k podobným věcem občas dochází.


fakt 2 - Michael dal do zástavy pro případ, že by nemohl dluh zaplatit svůj podíl v ATV katalogu - to nebylo šťastné rozhodnutí.
(hodnota Michaelova 50% podílu byla přes 1 miliardu USD)


fakt 3 - hodnota ATV katalogu je mnohonásobně vyšší než peníze, které mohla sony vydělat z prodeje alba Invincible, jedná se o částku přesahující 2 miliardy USD.


fakt 4 - sony náhle pro propagaci alba Invincible zvolila kontraproduktivní reklamní kampaň, singly z Invincible byly ve srovnání se singly z předchozí desky History jen chudí příbuzní, videoklipy z Invincible byly neoriginální a nudné ve srovnání s předchozími, singly vycházely bez remixů, nikoli ve 2, 3 verzích jako kdysi, ale v jedné jediné. Zatímco z History vyšlo 6 singlů v Evropě a 5 v USA, z Invincible vyšel 1 singl v USA a 2 v Evropě, takhle by se dalo pokračovat donekonečna... Michaelova kariéra zažívá rychlý pád.


fakt 5 - Michael díky této překvapivé změně není schopen splatit dluh, kterým u sony má. Kvůli tomuto jejich jednání pořádá v roce 2002 demonstrace proti sony a oznamuje, že chce od sony rychle odejít i s polovinou jejich ATV katalogu. To ale není tak jednoduché, dluží jim peníze, které mu sony ukradla. Přesně tak, sabotováním Invincible sony připravila Michaela o peníze z prodeje alba, ty samé peníze ale Michael potřeboval na to aby jim splatil dluh, situace je tedy naprosto absurdní, dluží jim peníze, které mu ukradli... Nemůže jim tedy hned tak odejít s polovinou ATV katalogu, jelikož tu před lety nešťastným způsobem dal do zástavy pro případ, že nebude schopen splatit dluh. Nejdřív by tedy bylo potřeba jim vše uhradit.


fakt 6 - sony po Invincible sabotuje všechny Michaelovy projekty a izoluje Michaela od možnosti cokoli splácet.


fakt 7 - když se Michael v roce 2008 rozhodne pro sérii koncertú, počítá se s 10 koncerty. To by pro sony nemusela být žádná tragédie. Ať už Michaelovou vlastní vinou, nebo vinou jeho manažerů, dochází ale k tomu, že ze série 10 koncertů najednou vzniká 50 koncertní turné, lístky na všechny koncerty se prodaly během několika hodin a turné This is it láme rekordy ještě před svým začátkem. V polovině roku 2010, tedy po odehrání všech 50 koncertů, měl vydělat Michael dost na to aby splatil veškeré své dluhy!!! Navíc jeho kariéra jde nahoru stejně rychle, jako šla kdysi dolu, Michael plánuje vydání dvou nových singlů, spekuluje se o sérii dalších koncertů v Asii a dalších kontinentech pro roky 2010, 2011.


Pro sony to znamená jedno, Michael se jim vymknul z rukou, mají zde velký problém, který legálním způsobem nelze zastavit. Šance, že jim Michael odtančí s polovinou jejich hudebního katalogu narůstá ze dne na den. Zastavili ho tedy ilegálně, naplánovanou vraždou, která vypadá jako nehoda. Dluhy zůstávají, Michaelova rodina je ve finančních problémech, zažalovaná o nehorázné sumy. ATV katalog nadále zůstává firmě Sony, která se díky němu stává nejbohatší a nejmocnější mafii světa, jelikož způsob jakým si katalog udrželi je vskutku hodný mafie.


Členové Michaelovy rodiny - zejména La toya a Jermaine sdělili do médií, že za smrt jejich bratra je zodpovědná sony. Zrovna tak tvrdí, že sony zinscenovala i kauzu z roku 2003, což je více než pravděpodobné, protože sony v té době potřebovala, z výše uvedených důvodů, Michaela finančně a psychicky likvidovat. Michael po procesu z roku 2003 - 2005, neuvěřitelně zhubl, svou váhu už nenabral zpět, odjel z USA a až do roku 2008, kdy začal připravovat turné TII,  se pohyboval různě po světě, převážně v Bahrainu a Irsku.


Po celém světě existují skupiny fanoušků, kteří se snaží upozornit na vše co sony činila i činí proti zájmům Michaela Jacksona, dnes už jen jeho pozůstalosti. Sony tyto aktivity úspěšně likviduje, youtube chanely typu musicfactory2 jsou mazány, lidem, kteří vytvářejí videa proti sony jsou blokovány nejen tyto videa, ale všechna videa týkající se Michaela, ale u těch fanů, kteří sony nepoškozují, se na youtube před nějakými autorskými právy, jak vidíme, přivírá oko, moderátoři diskusních for jsou povini udržovat v diskusích "pořádek". Všechna oficiální, známá diskusní fora fungují tak aby nepoškozovala zájmy sony, lidé kteří jsou nepohodlní jsou z diskusí buď vyloučeni, nebo jsou jejich příspěvky vymazány, popř. upraveny tak aby nevyzněli "antisonysticky". Sony dodává informace do médií po celém světě, skupinky fanů, popř Michaelova rodina nemá možnost vzkázat svůj názor široké veřejnosti. Sony hrozí žalobami a těmi nejdražšími právníky.

Důkazy, které by prokazovaly úlohu sony v Michaelově smrti zde samozřejmě nejsou, existuje jen zdravý rozum, ke zorientování se v celé věci je třeba se podrobně zajímat o dění kolem MJ za posledních 12 let. Oficiální weby ale fungují tak, aby vládl "pořádek" moderátoři obhajují zájmy sony, fanoušci nemají možnost vyjadřovat se k příspěvkům na hlavních stranách tak, aby byly jejich názory běžně vidět, v diskusích se vždycky najde řada, donátorů, zprávců, kteří dokáží rozpustit každý "humbuk", když se nedaří, příspěvek se uzavře, nebo smaže. Michaelovy obavy, že bude zavražděn kvůli jeho podílu v ATV katalogu nebyly paranoidní. Veřejnost neví nic, vše se podařilo udržet pod pokličkou.


Od letošního roku se sony pokouší likvidovat ty největší Michaelovy příznivce, kteří přece jen, tu a tam ještě zlobí. Vydává desku, která má z Krále udělat pouhou ikonu sony music - ikonu 80. let. Široké veřejnosti je jedno, že kupují album s fake songy, o Michaela se kdovíjak nezajímají, nevidí rozdíl mezi Michaelem a jeho imitátory, díky výborné propagaci v asijských zemích se deska výborně prodává, z Evropských a Amerických žebříčku rychle padá ktátce po svém vydání V Británii se 2 týdny po vydání prodává hůře než Michaelovo 7 let staré album Number ones.

Těch co nevědí je drtivá většina, ti co vědí, nesmějí mluvit, ti co mluví, nesmějí být slyšet...